میلیون ها رمز اکانت اینستاگرام در آینده هک می شوند؟

کمپانی فیس بوک  (Facebook) در ماه گذشته گذارش امنیتی منتشر کرد که در آن مدعی شده که هزار رمز اکانت اینستاگرام در فرمت ساده بودن کدگذاری در سرور ها ذخیره شده و افراد در صورت دسترسی به سیستم های داخل شبکه، می توانند این پسوردها را مشاهده کنند.

این شرکت بی سر و صدا به کاهش تعداد این پسوردها مشغول شد، با این حال با توجه خبری که به تازگی منتشر شد، به نظر می رسد میلیون ها پسورد اکانت اینستاگرامی به همراه میلیونها پسورد از کاربران فیس بوک لایت و همچنین میلیونها پسورد از سایر کاربران فیس بوک، در فرمت نوشته ساده ذخیره شده باشند!

پسوردها در حالت عادی در فرمتی رمزنگاری شده در سرور ها ذخیره می شوند که به وب‌ سایت اجازه می دهد بدون خواندن رمز، از درست وارد شدن آن توسط کاربر اطمینان حاصل کند.

با این حال، خطاهای متعدد موجود از طرف سیستم فیس بوک باعث شد این شرکت از سال ۲۰۱۲ پسوردهای خود را در فرمت نوشته ساده ذخیره کند.

با توجه به این که در ماه مارس اعلام شد که این مشکل برطرف شده است.

پسوردهایی که در فرمت بدون رمزنگاری در سرورهای شرکت فیس بوک ذخیره شده بودند، توسط بیش از ۲۰ هزار کارمند این شرکت قابل دسترسی بودند؛ با این حال فیس بوک ادعا کرد که دسترسی به این پسوردها را بررسی کرده و با هیچ گونه مدرکی حاکی از سوء استفاده از آن ها مواجه نشده است.  

این موضوع نشان می دهد که هیچ یک از این پسوردها به خارج از شرکت فیس بوک راه نیافته اند. یکی از سخنرانان این شرکت طی بیانیه ای اظهار داشت:

از قابل دسترس بودن این پسوردها تاکنون گزارش های بسیاری تهیه شده؛ با این حال به نظر می رسد پسوردهای بسیار زیاد دیگری نیز به همین شکل ذخیره شده باشند.


همچیین پیشنهاد میشود برای امنیت اکانت های اینستاگرام خود نصبت به تغییر رمز حساب های خود اقدام کنید.

به اشتراک بگذارید:
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *